Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Asociácia primátorov a starostov SR

Finále XIV. ročníka 2012 - Trnava

Dňa 19. decembra 2012 sa zasadačke Trnavského samosprávneho kraja v Trnave stretli finalisti súťaže „Otázniky histórie“, ktorú vyhlásila Asociácia primátorov a starostov za podpory Nadácie SPP, PATRIOT – Klub východniarov v Bratislave, Trnavského samosprávneho kraja, miest: Holíč, Krásno nad Kysucou, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Spišská Nová Ves a médií Teletextu Jednotky, denníka Pravda, Rádia _FM a Rádia Slovensko.

Do štrnásteho ročníka sa zapojilo cca 2800 študentov stredných škôl, z ktorých podmienky 1. kola splnilo 2482  študentov.

Zo spomínaných 2482 študentov postúpilo 80 najúspešnejších študentov do semifinále a z 30 najúspešnejšími študentmi sme sa stretli v Trnave na finále.

Súťažilo sa v troch kolách a do superfinále postúpili 4 študenti, ktorí sa umiestnili v nasledovnom poradí:

1. Jakub Konečný – študent Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch

2. Jaroslav Jaroš – študent Gymnázia J. Matúšku v Galante

3. Gabriela Mičurová – študentka Gymnázia, Varšavská cesta 1 v Žiline

3. Dominik Kevický – študent Gymnázia Viliama Paulinyho – Tótha v Martine

 

Víťaz získal ako cenu zahraničný pobyt pre dve osoby resp. študijné konto v hodnote 350,- EUR a knihu s historickou tematikou, druhý a tretí v poradí získali knihy a encyklopédie s historickou tematikou. Ceny víťazom odovzdávali vedúca odboru školstva a telesnej kultúry Trnavského samosprávneho kraja PaedDr. Viera Suchánová a generálny sekretár Asociácie primátorov a starostov Ing. Jaroslav Hladík.

 

Škola (Gymnázium Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede) s najvyšším percentuálnym zastúpením študentov v súťaži získala dar podľa vlastného výberu v hodnote 350,- EUR.

 

Veríme, že sa so študentmi stretneme aj v jubilejnom XV. ročníku našej súťaže v roku 2013.

 

Všetkým študentom aj pedagógom prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov do Nového roku 2013.

 

 


 


460363

Úvodná stránka